Wygoda i antyseptyczność – o krzesłach dla laboranta

Laboratorium to miejsce, gdzie aspekt praktyczny odgrywa niezwykle kluczową rolę. Pomieszczenie to musi być niezwykle sterylne. Jako pomieszczenia do przeprowadzania licznych badań o różnym profilu nie może zabraknąć niezbędnego wyposażenia. Aby we wnętrzach można było dokonywać diagnozy licznych schorzeń laboratoria muszą spełniać szereg procedur. Jedną z nich jest zachowanie komfortu i bezpieczeństwa przy pracy. 

O ile laboratoria są przykładem zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa przy pracy, tak o komforcie pracowników nie wiele się w tym temacie mówi. Dlatego dziś zajmiemy się komfortem laborantów i omówimy krzesła specjalistyczne dla pracowników sieci diagnostycznych. Na koniec powiemy o krzesłach przemysłowych, które mogą być używane przez pracowników działów kontroli wyrobów. 

Wykonanie tapicerki 

Na stronie https://kamilameble.pl/16-krzesla-laboratoryjne mogą odszukać Państwo wiele atrakcyjnych krzeseł do laboratorium. Właśnie tę ofertę zamierzamy rozłożyć na czynniki pierwsze. Dzięki naszej misji jaką jest rzetelność w prezentowaniu wyrobów przekażemy ważne informacje na temat zakupów.

Jednym z kluczowych aspektów w pielęgnacji i czyszczeniu sprzętów do laboratorium jest zachowanie sterylności. Prezentowane krzesła laboratoryjne charakteryzują się łatwością w czyszczeniu. To zasługa wykorzystywania tworzyw sztucznych nazywanych w skrócie PU. Dzięki nim krzesło wystarczy przetrzeć mokrą szmatką i po kłopocie. Materiał ten został użyty do produkcji podłokietników, oparcia oraz siedziska. Tapicerka z tworzywa sztucznego jest miękka, a zarazem sztywna to dzięki gąbce zamieszczonej we wnętrzu obicia. 

Metalowy stelaż

Niezależnie od przeznaczenia krzesła obrotowe powinny posiadać metalowe stelaże. Dzięki nim nawet najtańsze krzesło laboratoryjne zyskuje na stabilności. Metalowa konstrukcja jest w stanie utrzymać osobą o dużej wadze. Dodatkowo metal jest łatwy w czyszczeniu, aby zetrzeć z niego kurz oraz inne zabrudzenia wystarczy wilgotna ścierka nasączona dowolnym środkiem czyszczącym. Metalowe stelaże są często regulowane, co pozwala na dopasowanie wysokości siedzenia do postawy oraz wysokości stołów laboratoryjnych. Dodatkowo stelaż jest dobrym wspornikiem, nie tylko dla siedziska. Również podłokietniki oraz oparcie krzesła będzie stabilniejsze niż użycie wzmocnionego plastiku. 

Różnorodne rodzaje krzeseł 

Pod zakładką krzesła laboratoryjne kryją się modele przeznaczone dla zakładów przemysłowych. W zależności od modelu krzesła przemysłowe mogą posiadać oparcia, podłokietniki lub same siedziska. Wszystko zależy od mobilności pracownika na danym zakładzie. Jeśli pracownik jest non stop w biegu i siada tylko na chwilę, aby skalibrować maszynę warto zakupić zwyczajne hokery.To krzesła bez oparcia oraz podłokietników. Ich budowa opiera się na siedzisku połączonym z mechanizmem obrotowym. Jeśli praca wymaga siedzenia, a raz na minimum godzinę pracownik musi wstawać do obsługi maszyny warto zaopatrzyć stanowisko pracy w hoker wraz z oparciem.